اولین دوربین اس ال آر با قابلیت فیلمبرداری 4K

دسته بندی:

ین دوربین اولین دوربین اس‌ال‌آر دیجیتالی است که می‌تواند با کیفیت 4K روی کارت‌های حافظه فیلم‌برداری کند. این دوربین هم‌چنین می‌تواند با کیفیت Full HD فیلم‌برداری، و دقیقاً همانند دوربین EOS 1DX عکاسی نماید. بدنه‌ی این دوربین نسبت به دوربین‌های فیلم‌برداری حرفه‌ای بسیار کوچک است تا بتوان در انواع شرایط، به‌خصوص شرایط چالش‌برانگیز از آن برای فیلم‌برداری استفاده نمود.
کاربرانی که با دوربین‌هایی هم‌چون 5D Mark II یا سری 1D آشنا هستند، وزن و اندازه‌ی این دوربین را بسیار آشنا می‌یابند. این دوربین دارای یک حسگر CMOS 1 / 18 میلیون پیکسلی فول‌فریم است که می‌تواند تصاویر ویدئویی 4K (2160 × 4096)، Full HD (1080 × 1920)، یا تصاویر ثابت 18میلیون پیکسلی (3456 × 5184) ثبت کند. تصاویر 4K با فرمت Motion JPEG، تصاویر Full HD با فرمت H.264، و تصاویر ثابت (عکس) با فرمت RAW یا JPEGثبت می‌شوند. ویدئوها را می‌توان به‌صورت فایل‌هایی که از نظر گاما تصحیح‌شده‌اند و یا بر اساس سیستم Canon Log ثبت نمود. این دوربین، همانند دوربین‌های اس‌ال‌آر سری EOS کانن، کارکردی عالی در نور کم دارد، تا بتوان در انواع شرایط تصاویری با کیفیت عالی گرفت. این دوربین هم‌چنین، همانند دوربین 1DX، دارای سیستم عالی و دقیق فوکوس خودکار، نورسنجی و عکاسی مستمر است.
این دوربین برای فیلم‌برداری در شرایطی طراحی شده است، که امکان استفاده از دوربین‌های فیلم‌برداری حرفه‌ای 4K وجود ندارد: فضاهای کوچک، شرایط سخت، در کنج‌های شلوغ، یا ریگ‌های فیلم‌برداری بسیار کوچک. فیلم‌برداری 4K با سرعت 24فریم بر ثانیه، و Full HD با سرعت‌هایی تا 60فریم بر ثانیه (با امکان خروجی تصویر Full HD از درگاه HDMI)، باعث می‌شود تا این دوربین برای انواع کمپانی‌های فیلم‌سازی یا استفاده‌های خاص مناسب باشد. در صورت استفاده از فرستنده‌/گیرنده‌ی بی‌سیم (WFT) کانن، می‌توان فیلم‌برداری را از طریق نرم‌افزار EOS Utility شروع کرد یا پایان داد.